Aktualności

"Czasówka" w upale
W miniony weekend siedmiu zawodników UKK Oriens MTB Chojnów wzięło udział w Mistrzostwa Dolnego Śląska w „czasówce” na trasie 11 km – Gryfów Śląski - Proszówka. Zawody te były jednocześnie czwartym wyścigiem kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki.
data publikacji: 2012-07-13 16:56
 
UKK Oriens MTB wzięło udział w III Etapie Małego Wyścigu Pokoju
III Etap Małego Wyścigu Pokoju odbył się w tym roku w Miliczu. Impreza rozpoczęła się w samo południe. Lekko zachmurzone niebo i słaby wiatr w niczym nie przeszkadzały zawodnikom. Zawody odbyły się w centrum miasta, a poprzedziły je występy m.in. ostatnich finalistów You Can Dance. Całość przygotowana była na najwyższym poziomie. Wyznaczona trasa obejmowała odcinek 1300m. Każda grupa kolarska miała inną ilość okrążeń do pokonania. Dziewczynki występujące w kategorii Młodziczek miały do przejechania pięć kółek, chłopcy natomiast dwanaście. Nasz najstarszy reprezentant Jan Konarzewski występujący jako Junior Młodszy musiał pokonać aż 15 okrążeń.
data publikacji: 2012-07-13 16:54
 
UDZIAŁ UKK ORIENS MTB W CROSS COUNTRY - SZCZAWNO ZDRÓJ 2012!
W minioną sobotę 12 maja odbyły się kolejne zawody, w których udział wzięła chojnowska grupa UKK Oriens MTB. Tym razem kolarze udali się do Szczawna Zdroju i przystąpili do rywalizacji w Cross Country. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00. Zawodnicy mieli do pokonania trzy okrążenia dwu kilometrowe. W sumie cała trasa wyścigu obejmowała odcinek sześciu kilometrów. Każde okrążenie było niezwykle wymagające. Było zimno, a padający deszcz nie ułatwiał pokonywania kolejnych odcinków wyścigu. Kolarze na każdej pętli natrafiali na liczne korzenie, błoto oraz śliski odcinek kostki. Ten etap rywalizacji sprawił zawodnikom najwięcej trudności. Nie obeszło się bez kilku groźnie wyglądających upadków. W Cross Country udział wzięły trzy chojnowskie grupy: Młodziczki, Młodziki oraz Juniorzy Młodsi.
data publikacji: 2012-05-17 17:04
 
Kolejne sukcesy UKK Oriens MTB, tym razem w Zielonej Górze oraz Legnicy!!!
3 maja odbyły się zawody kolarskie będące Eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze. Rywalizacja była jednocześnie Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików i Młodziczek. W imprezie nie zabrakło również reprezentantów UKK Oriens MTB. Nasi kolarze nie zawiedli osiągając znakomite wyniki.
data publikacji: 2012-05-08 17:22
 
Oficjalna prezentacja drużyny Oriens MTB Chojnów w nowym sezonie kolarskim
Drugiego dnia kwietnia o godzinie 12:00 w auli Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Oriens MTB Chojnów, reprezentującej nasze miasto w kolarstwie. Jak doskonale wiemy choćby z wpisów na Portalu CHOJNOW.PL – młodzi zawodnicy kochający jazdę na dwóch kółkach godnie reprezentują Chojnów zajmując wysokie miejsca w większości zawodów kolarskich. Głównym założeniem spotkania było oficjalne przekazanie i prezentacja nowych koszulek zespołu ufundowanych przez grono sponsorów, bez których drużyna, raz – nie mogłaby istnieć, dwa – nie miałaby szans na sukcesy, które osiąga w coraz większej ilości. Spotkanie zgrało się z sobotnim rozpoczęciem sezonu kolarskiego w Sobótce, w którym uczestniczyli również nasi zawodnicy zajmując wysokie miejsca (niebawem na Portalu CHOJNOW.PL szczegółowa relacja wraz z wynikami). W dzisiejszej prezentacji drużyny udział wzięli m.in. trener zespołu – pan Eugeniusz Bobiowski, prezes klubu – pan Stanisław Rokus, Burmistrz Miasta Chojnowa – pan Jan Serkies, były dyrektor Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, jeden z założycieli MTB Orient – pan Mirosław Gębala, pani wiceprezes Banku Spóldzielczego (jednego ze sponsorów kolarzy) – Renata Wiszniewska oraz nauczyciele – wraz z obecnym dyrektorem panem Andrzejem Urbanem – i uczniowie szkoły. Spotkanie poprowadził prezes klubu – pan Stanisław Rokus, przedstawiając pokrótce historię klubu oraz osiągnięcia indywidualne jak i zespołowe. Było się czym chwalić – w klasyfikacji klubowej MTB Oriens Chojnów w zeszłym sezonie zajął 4 miejsce w kategorii MTB, zaś 9 w klasyfikacji ogólnej (MTB + szosa) na Dolnym Śląsku. Warto wyróżnić również Przemka Kaczmarka, który jest czwartym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej oraz Sandrę Traczyk – zdobywczynię drugiego miejsca w województwie dolnośląskim.
data publikacji: 2012-04-05 17:45
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13 | 14  | starsze >>


Herb miasta do scrolla (szerokość: 30 / wysokość: 30)  Nasz klub działa dzięki dotacji z Urzędu Miasta Chojnowa.
Herb miasta do scrolla (szerokość: 30 / wysokość: 30) Nasz klub otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".